12.06.2024

Będzie się działo – Fundacja ANWIL dofinansuje 15 projektów wakacyjnych

Już od 10 lat Fundacja ANWIL udowadnia, że wakacje w mieście nie muszą być nudne. Również w tym roku dzieci i młodzież z powiatu włocławskiego, pozostający latem w swoich rodzinnych miejscowościach, będą mogli skorzystać z bezpłatnych półkolonii, warsztatów, treningów oraz zajęć sportowych i artystycznych. W tegorocznej edycji programu „Wakacje z Fundacją” granty na organizację letniego wypoczynku otrzyma 15 podmiotów.

Fundacja ANWIL w tym roku już po raz dziesiąty zorganizowała wakacyjny konkurs grantowy, którego celem jest zapewnienie atrakcji dzieciom i młodzieży spędzającym lato w rodzinnych miejscowościach powiatu włocławskiego. Spośród 24 inicjatyw zgłoszonych do konkursu grantowego fundacja wybrała 15 najbardziej wartościowych projektów, które wesprze finansowo.

Dzięki wsparciu fundacji, propozycji na ciekawe spędzenie letniego wypoczynku w mieście nie zabraknie. Z różnorodnej oferty beneficjentów - lokalnych organizacji pozarządowych, szkół oraz przedszkoli - będzie mogło skorzystać łącznie ponad 700 uczniów i przedszkolaków. Wśród wakacyjnych inicjatyw znalazły się półkolonie, warsztaty kulinarne i artystyczne, treningi i zawody sportowe, wspólne plażowanie, wycieczki rowerowe i wiele innych form aktywnego wypoczynku. Większość projektów ma charakter otwarty, co oznacza, że przy rekrutacji nie ma żadnych ograniczeń (z wyjątkiem wiekowych oraz limitu miejsc). Ponadto są projekty adresowane do konkretnej grupy odbiorców tj. wychowanków domów dziecka, czy też dzieci z rodzin zagrożonych wykluczeniem społecznym.

Szczegółowe informacje na temat harmonogramu projektów, form zajęć oraz zasad i terminów zapisów będzie można znaleźć na stronach internetowych oraz na profilach FB organizatorów, których listę publikujemy poniżej.

LP.

WNIOSKODAWCA

TYTUŁ PROJEKTU

PRZYZNANY GRANT

Fundacja Caietanus

Ekoleśne wakacje

Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Wieńcu

Szlaban na nudę!

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Polskich Olimpijczyków we Włocławku

Odkrywamy nasz region!

Stowarzyszenie „Trampolina dla Polski"

Wakacje pełne zabawy z ANWILEM

Caritas Diecezji Włocławskiej

Wakacje na 5!

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Władysława Łokietka w Brześciu Kujawskim

Wakacje po Kujawsku

Zespół Szkół Katolickich im. ks. Jana Długosza we Włocławku

Wakacje z Fundacją Anwil !!!

Przedszkole Publiczne nr 1 Kraina Bajek w Brześciu Kujawskim

Sportowe Wakacje z  Fundacją Anwil

Parafia Rzym.-Kat. pw. Najświętszego Serca Jezusowego we Włocławku

Wakacje w mieście z ANWILEM