Akty stypendialne wręczone

W ostatni piątek w klimatycznej sali koncertowej Muzeum Diecezjalnego we Włocławku stypendyści Fundacji ANWIL otrzymali akty stypendialne. W tym roku laureatami programu „Primi inter Pares” zostało 48 uczniów z VIII klas szkół podstawowych (w tej kategorii wiekowej Fundacja przyznała 14 stypendiów) oraz uczniów szkół ponadpodstawowych (34 stypendia).

Na uroczystość wręczenia aktów stypendialnych, oprócz stypendystów, przybyli ich rodzice i opiekunowie, nauczyciele oraz przedstawicie Rady Programowej Fundacji ANWIL. Wśród zaproszonych znaleźli się również goście specjalni, zawodnicy drużyny koszykówki ANWIL Włocławek: Kamil Łączyński, Szymon Szewczyk i Marcin Woroniecki. Koszykarze dzielili się z publicznością swoimi doświadczeniami z czasów szkolnych, kiedy to musieli godzić naukę z rozwijaniem swojej sportowej pasji, która później stała się ich profesją. Sportowcy opowiadali o przezwyciężaniu trudności i walce z własnymi słabościami oraz o tym, co ich motywowało kiedyś i co motywuje dziś. Po części oficjalnej wszyscy goście mieli okazję spotykać się w kuluarach i kontynuować indywidualnie rozmowę.

W ósmej już edycji programu „Primi inter Pares” dodatkowo zostało wyróżnionych dwoje stypendystów za najwyższą średnią na ostatnim świadectwie szkolnym. Nagrody rzeczowe ufundowane przez Fundatora – ANWIL S.A. otrzymali: Zuzanna Baranowska (świadectwo ze szkoły podstawowej) oraz Oliwier Lis (świadectwo ze szkoły średniej).