15.03.2023

Znów będą Wakacje z Fundacją

Rusza dziewiąta już edycja „Wakacji z Fundacją”. O granty do 15 tys. zł na organizację kreatywnych, atrakcyjnych oraz bezpiecznych form wypoczynku dla dzieci i młodzieży, spędzających czas wolny w miejscu zamieszkania, mogą ubiegać się podmioty działające w sferze pożytku publicznego z całego powiatu włocławskiego. Na program Fundacja przeznaczy łącznie 250 tys. zł.

Jak co roku, Fundacja oczekuje projektów, które będą miały widoczne walory edukacyjne, stworzą uczestnikom okazję do odkrywania nowych wartości, pobudzą do rozwoju, rozszerzą zainteresowania, zwiększą wrażliwość na potrzeby innych, a także pogłębią wiedzę i umiejętności praktyczne uczestników. Szanse na zdobycie grantu mają szczególnie inicjatywy rozwijające młode talenty, pozwalające nawiązywać nowe kontakty i zdobywać nowe doświadczenia.

Najbardziej wartościowe projekty, zgłoszone do konkursu grantowego, mają szansę otrzymać wsparcie do 15 tysięcy złotych. Łącznie tegoroczny budżet programu wynosi 250 tysięcy. Do tej pory na letni wypoczynek Fundacja przeznaczyła już 1 770 757,71 zł. Dzięki tym środkom beneficjenci zorganizowali 130 różnych, nieodpłatnych form wypoczynku, z których skorzystało 10 415 dzieci i młodzieży. Przypominamy, że program prowadzony jest na terenie działania Fundacji tj. całego powiatu włocławskiego.

Termin składania wniosków do 19 kwietnia 2023 r.

Szczegółowe informacje dotyczące zasad programu (kto może ubiegać się o dotacje, jakie są zasady przyznawania grantów, obowiązujące terminy etc.) znajdują się w Regulaminie programu (poniżej).

Aby wziąć udział w konkursie grantowym, należy przygotować projekt i wypełnić wniosek o grant on-line w systemie RoGrant pod adresem: https://granty-fundacja.anwil.pl . Wnioskodawcy, którzy po raz pierwszy będą aplikować w systemie RoGrant, w pierwszym kroku muszą dokonać rejestracji. Szczegółowa instrukcja użytkownika systemu znajduje się poniżej.

W przypadku pytań i wątpliwości zachęcamy do kontaktu e-mail: fundacja@anwil.pl, telefon: 54 414 62 22.
 

Do pobrania: