28.08.2023

Miasteczko Zdrowia znów stanie we Włocławku

Po raz trzeci Fundacji ANWIL oraz jej fundator organizuje wydarzenie promujące profilaktykę zdrowia i zdrowy styl życia. Dwie poprzednie edycje przyciągnęły tysiące mieszkańców Włocławka i okolic, którzy skorzystali z bezpłatnych badań, porad i konsultacji lekarskich oraz innych propozycji adresowanych do całych rodzin. Tegoroczna edycja Miasteczka Zdrowia odbędzie się tradycyjnie w Hali Mistrzów, w sobotę 9 września. Startujemy o 10:00!

Przed rokiem, w ciągu kilku godzin, teren miasteczka odwiedziło 3300 osób.
To przekonało organizatorów, że projekt musi mieć kontynuację. Tym razem Fundacja ANWIL i spółka ANWIL S.A. zapraszają do Hali Mistrzów w drugą sobotę września.

W ofercie medycznej chętni znajdą nie tylko możliwość wykonania podstawowych i szybkich badań, ale przede wszystkim sposobność odbycia konsultacji lekarskiej bez konieczności wcześniejszego umawiania się na wizytę. Do dyspozycji będzie wielu specjalistów, między innymi: internista, kardiolog, okulista, neurochirurg, pulmonolog i otolaryngolog. Chętni będą mogli szdiagnozować się pod kątem wad postawy, zbadać słuch i stan kości. Na odwiedzających czekać będzie także dentobus, mammobus. Również jak co roku, podczas imprezy będzie prowadzona akcja oddawania krwi.

Każdej edycji Miasteczka Zdrowia towarzyszą działania dodatkowe skierowane do najmłodszych i nieco starszych dzieci oraz dorosłych. Wszyscy będą mogli spędzić wspólnie czas podczas zabaw i warsztatów wymagających kreatywności oraz koordynacji ruchowej i aktywności fizycznej.

Nie zabraknie też stref partnerów, o których Fundacja ANWIL będzie na bieżąco informować na swoim profilu na facebooku.

Społeczna odpowiedzialność wpisana jest w bieżące działania ANWILU, a korporacyjna fundacja realizuje wiele programów społecznych skierowanych do lokalnej społeczności i służących środowisku naturalnemu. Miasteczko Zdrowia jest jedną z takich inicjatyw, a skala przedsięwzięcia i ogromne zainteresowanie odbiorców pokazuje, jak duże jest zapotrzebowanie na tego typu propozycje. Możliwość bezpłatnych konsultacji i omówienia swoich wątpliwości z przedstawicielami różnych specjalizacji medycznych, dodatkowo szansa na przeprowadzenie badań na miejscu , to rzadka okazja, z której włocławianie i mieszkańcy regionu korzystają nie tylko chętnie, ale przede wszystkim coraz liczniej.