15.09.2024

Fundacja ANWIL zachęca do polubienia nauk ścisłych

Fundacja ANWIL uruchamia konkurs grantowy dla szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych na projekty edukacyjne popularyzujące nauki ścisłe. To już dziewiąta odsłona programu „Uczę się z ANWILEM”, którego celem jest zachęcenie młodzieży do rozwijania zainteresowań w dziedzinach takich jak matematyka, chemia, fizyka, robotyka czy informatyka.

Do 15 października szkoły podstawowe i ponadpodstawowe, a także organizacje pozarządowe i koła gospodyń wiejskich mogą składać wnioski o grant nawet do wys. 15 tys. zł. W tym roku Fundacja przeznaczy na ten cel budżet o łącznej wysokości 150 tys. zł. Dofinansowane może trafić m.in. na realizację warsztatów, pokazów, gier i zabaw edukacyjnych, w tym z wykorzystaniem narzędzi multimedialnych, które ułatwią uczniom zrozumienie chemii, matematyki, fizyki lub informatyki.

Program jest odpowiedzią na rosnąca potrzebę promowania przedmiotów leżących u podstaw tych dziedzin nauki, technologii, inżynierii i matematyki, które koncentrują się na rozwijaniu umiejętności technicznych i analitycznych. Na granty mogą liczyć więc innowacyjne projekty, które będą impulsem do poszukiwania kreatywnych i atrakcyjnych sposobów poznawania przez dzieci i młodzież świata nauk ścisłych.

W ramach dotychczasowych edycji programu Fundacja ANWIL przekazała ponad milion złotych na realizację 110 projektów. Bezpośrednimi beneficjentami inicjatyw edukacyjnych było niemal 14 tysięcy uczniów. Dzięki kolejnym edycjom „Uczę się z ANWILEM” młodzież skorzystała z różnorakich form edukacyjnych: warsztatów, wykładów, dodatkowych zajęć z programem pozaszkolnym, w ciekawy sposób zgłębiali tajniki wiedzy na zajęciach m.in. z informatyki, elektroniki i elektrotechniki.

Do IX edycji konkursu mogą zgłosić się organizacje pozarządowe, szkoły podstawowe i ponadpodstawowe z obszaru działań Fundacji ANWIL, czyli z terenu powiatu włocławskiego. Wniosek o dofinansowanie należy złożyć online poprzez generator wniosków dostępny na stronie https://granty-fundacja.anwil.pl .

Termin składania wniosków upływa do 15 października br.

Regulamin programu: