02.09.2024

Rusza nabór do programu stypendialnego

Już po raz dziesiąty Fundacja ANWIL przyzna stypendia zdolnym uczniom szkół podstawowych i ponadpodstawowych z Włocławka i powiatu włocławskiego. W tegorocznej edycji na dofinansowanie rozwoju indywidualnych uzdolnień nastolatków organizacja przeznaczy 130 tysięcy złotych.

W tegorocznej edycji programu "Primi inter pares" fundacja wprowadziła istotne zmiany, które zwiększają szanse na uzyskanie stypendium uczniom, którzy nie tylko mogą pochwalić się świetnymi wynikami w nauce, ale też w innych dziedzinach: sztuce, sporcie, czy działalności społecznej. Każda z tych dziedzin jest równie wysoko punktowana, jak i osiągnięcia naukowe. Szczegółowe zasady punktowania określa regulamin programu (poniżej).

Wsparcie finansowe obejmie łącznie 40 utalentowanych uczniów - 10 uczniów z ósmych klas szkół podstawowych oraz 30 uczniów szkół ponadpodstawowych. Podobnie jak w roku ubiegłym, wysokość miesięcznego stypendium dla ósmoklasistów wyniesie 250 zł, a dla uczęszczających do szkół średnich 350 zł.

Program stypendialny „Primi inter pares” ma celu pomóc młodym ludziom rozwijać indywidulane uzdolnienia, realizować zainteresowania, a także stworzyć dodatkową motywację do dalszej, wytężonej pracy. Do tej pory z programu stypendialnego Fundacji ANWIL, w ramach jego dziewięciu dotychczasowych odsłon, skorzystało 355 uczniów ze szkół znajdujących się na terenie Włocławka i powiatu włocławskiego. Ich osiągnięcia fundacja wsparła łączną kwotą grubo ponad milion złotych.

O stypendia mogą ubiegać się uczniowie ósmych klas szkół podstawowych oraz uczniowie szkół średnich zamieszkujący i uczący się na terenie powiatu włocławskiego, wyróżniający się nie tylko wysoką średnią ocen, ale  także osiągnięciami w różnych dziedzinach nauki, sportu, kultury oraz zaangażowaniem społecznym.

Wnioski o stypendium można składać online za pośrednictwem systemu grantowego https://granty-fundacja.anwil.pl do 27 września bieżącego roku.

Regulamin programu: